Site Loader

Fascynacja tematem magii jest coraz częściej zauważalna, szczególnie wśród młodych ludzi. Pociąga ich tajemnica i przygoda – często nie zdają sobie sprawy, że rzucanie klątw, złorzeczenia, czy wywoływanie duchów nie jest tylko beztroską zabawą. Skutki czarnej magii są dużo bardziej widoczne niż innych uroków.

Rosyjska czarna magia Natashy Helvin


Urodzona w Związku Radzieckim Natasha Helvin wywodzi się z linii czarownic. Czerpiąc z własnego doświadczenia, w książce “Rosyjska czarna magia” (https://www.taniaksiazka.pl/rosyjska-czarna-magia-natasha-helvin-p-1452477.html) przekazuje czytelnikowi dogłębny wgląd w podstawową ideologię osób praktykujących ją. Ukazuje to zaczynając od uniwersalnych praw magii aż po zasady moralności. Wyjaśnia pogląd magów na los i przeznaczenie oraz opisuje ich związek z demonami, od których czerpią oni swą moc.

Książka jest niejako skarbnicą syberyjskiej mądrości i ukazuje spojrzenie na tajne praktyki rosyjskiej czarnej magii, przekazywane od nauczyciela do ucznia przez całe kolejne pokolenia.

Autorka dzieli się z czytelnikiem swoją wiedzą, zgłębia temat czarnej magii, skupiając się przy tym na zachowaniu pradawnych pogańskich tradycji. Podaje wiele ciekawostek związanych z praktykami magicznymi dziejącymi się na terenie Rosji.

W książce czytelnik odnajdzie:

  • praktyczne rytuały i zaklęcia, demoniczny panteon, miejsca mocy, ofiary;
  • ikony piekła i instrukcje dotyczące magii cmentarnej;
  • wgląd w podstawową ideologię osób praktykujących czarną magię;
  • szczegóły, w jaki sposób rosyjska praktyka czarnej magii zachowała starożytne pogańskie tradycje.

Badając historię praktyk okultystycznych w Rosji autorka pokazuje, jak czarna magia została uznana za wyzywająco antychrześcijańską.

Dzięki tej książce czytelnicy mogą więc krok po kroku odkrywać ścieżkę rosyjskiej magii. Autorka wyjaśnia kwestie związane z magią cmentarną, tworzeniem ikon piekielnych i miejsc mocy, takich jak skrzyżowania, bagna i opuszczone wioski. Mówi także, kiedy jest dobry czas na praktykowanie czarnej magii, tłumaczy krok po kroku, jak wybrać najlepszy grób dla swojego zaklęcia oraz jak przywoływać demony.

Podając wiele konkretnych przykładów zaklęć, Helvin demonstruje szeroki zakres tego, co mogą osiągnąć ci, którzy praktykują czarną sztukę, jeśli się w nią szczerze i całkowicie zaangażują.

Współczesny pogląd mówi, iż Rosjanie palą Panu Bogu świeczkę, a diabłu – ogarek. Ziemia wchodzi w wyższy wymiar. Okultyzm to gnoza, magia, mistyka. Magia, niezależnie od tego, czy jest biała czy czarna, zawsze pozostaje w konflikcie z Bogiem. Jest bardzo niebezpieczna. Dla wtajemniczonych w świat magii i czarów to pozycja obowiązkowa. 

 

 

Renata