Site Loader

Natasha Helvin, okultystka i znawczyni magicznych tradycji w swojej książce “Rosyjska czarna magia” kreśli przed czytelnikami równie fascynującą, co mroczną historię różnego rodzaju kultów.

Niezwykłe pogańskie tradycje, które dziś wydają się tak odległe, a także czarnoksięskie praktyki, które autorka bierze pod lupę i przybliża ich sens to tylko część tego, co znajdziemy w tej książce.

“Rosyjska czarna magia” – starożytne tajemnice słowiańskiej magii

Urodzona w Związku Radzieckim, a obecnie mieszkająca na północno-zachodnim Pacyfiku Natasha Helvin od lat wnikliwie obserwuje świat okultyzmu. Jak sama twierdzi, jako dziecko często była świadkiem używania magii przez swoją babcię oraz mamę w codziennych sprawach, oraz podczas niesienia pomocy sąsiadom. 

Teraz, na łamach książki “Rosyjska czarna magia” autorka dzieli się efektami swoich studiów słowiańskiej magii. Podczas lektury mamy doskonałą okazję do zapoznania się z obrzędami i rytuałami sięgającymi swymi korzeniami czasów pogańskich, a także w jasny i klarowny sposób otrzymujemy odpowiedź: Czym jest magia?

Autorka na łamach książki zabiera czytelnika w podróż do świata mrocznej, często przerażającej magii. Strach szybko ulega fascynacji, a całość czyta się z pasją i zainteresowaniem, które towarzyszy niemal od początku do końca. 

To, co ogniskuje zainteresowanie i przyciąga do książki najbardziej, to umieszczone w niej zasady czarnej magii oraz zbiór zaklęć i klątw.

Pełen grozy przewodnik po okultyzmie  “Rosyjska czarna magia”

Rosyjska czarna magia” nie jest typową książką typu witchcraft czy wicca. Demoniczne pakty z diabłem, objaśnienia cmentarnych i kościelnych czarów, a także cały zestaw budzących grozę legend, bestiariuszy i praktycznych porad dla domorosłych magików przywodzą na myśl mityczne księgi, zwane Grimoire.

Tutaj jednak Natasha Helvin skupia się głównie na świecie Słowian, choć nie zabrakło również miejsca na objaśnienia kultów i sekt powiązanych z Diabłem.

Sama książka napisana jest w sposób dość łopatologiczny i pozwala czerpać przyjemność z nabywanej wiedzy okultystycznej. Odsłanianie kolejnych tajemniczych kart magicznej (i nie tylko) wiedzy powoduje dreszcz ekscytacji.

Okultyzm oraz mistycyzm, który objaśnia autorka w książce “Rosyjska czarna magia” jest książką niezwykłą i jedną z tych pozycji, które intrygują swoją tematyką od samego początku.

Sama autorka oprócz objaśniania praktycznych aspektów magii, a także jej historii, często znajduje na kartach książki miejsce, aby rozśmieszyć czytelnika jedną ze swoich anegdot.

 

 

Renata